Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.

Rozumiem Viac o používaní súborov cookie

X - Biotrash team

ZŠ s VJM v Podunajských Biskupiciach, Podunajské Biskupice
Vráťme prírodné suroviny späť našej zemi! - Back to earth!

Členovia Tímu

žiak

Maxi

Volám sa Maxi. Som kreatívny a vtipný. Rád sa hrám so svojimi priateľmi. Hrám na klavíri a gitare.
žiak

Robo

Volám sa Robo. Mám 10 rokov. Mám dobrý humor. Mám rád futbal a matematiku.
žiak

Márk

Volám sa Márk. Mám 10 rokov. Mám rád čítanie a vlastivedu. Rád kreslím.
žiak

David

Volám sa David. Mám dobrý humor. Som kreatívny. Mám rád futbal, basketbal, informatiku a bubnovanie.
žiak

David

Volám sa David. Mám dobrý humor. Som vynaliezavý a dobrý. Rád sa hrám so svojimi priateľmi. Nevzdávam sa svojích snov, a mnoho ďalšieho.
učiteľ

Adriana Ádámka

Na ZŠ s MŠ s VJM Vetvárska som triednou učiteľkou štvrtákov a okrem toho učím ešte matematiku a informatiku. Rada pozerám filmy, tancujem a čítam dobré knihy. Som kreatívna a rada pomáham ľuďom.
mentor

Orsolya Véghová

Mentor: trener, lektor a coach manažérskych a komunikačných zručností spoločnosti Maxman Consultants, spolumajiteľka spoločnosti AVJO Bratislava a Flat4U.
mentor

Tomáš Varga

Produkt

Smetný kôš GREEN Bin slúži na zber bioodpadu v kuchyni. Odpad rozseká na kúsky a takto urýchli kompostovací proces. Je vhodný do kuchyne, lacný, prenosný a praktický. Môže sa umývať aj v umývačke riadu. Je z recyklovaných plastu. Nádobka sa skladá 4 častí.1. časť je spodná, do čoho sa nazbierame rozsekaný odpad. 2. časť je vnútorná, v ktorom sa nachádzajú čepele. Je vyberateľná a zvlášť umývateľná. 3. časť je lis, s ktorým sa potlačíme bio odpad do nádoby. 4. časť je vrchná, s ktorým sa to celé zakryje. Dodá nádobkám skvelý vzhľad, a bezpečnosť proti detskám. Všetky 4 častí nádobke je možné sa umývať v umývačke riadu, preto je veľmi praktická. 


Problém

30% odpadu v kontajneroch na Slovensku je kompostovateľný bioodpad. Väčšina domácností už triedi papier, sklo a plast, ale chýba povedomie, čo do bioodpadu patrí a čo nie. Chýba praktický nástroj, do ktorého je možné pohodlne vyzbierať bioodpad a v kuchyni nebude zapáchať, je vždy po ruke a má dobrý design a dobré vetranie. Na trhu existujú recyklovateľné ekosáčky, ale často  sa roztrhnú + zlý estetický zážitok. Téma je veľmi aktuálna, keďže na Slovensku práve v tomto roku sa rozbieha hromadný zber bioodpoadu. 

Prototyp

Exkurzie

Maxman Consultants, Bratislava
Litchi - Matúš Trnkus, Bratislava