Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.

Rozumiem Viac o používaní súborov cookie

SAFETYFOR

ZŠ SNP Strečno, Strečno
Už sa viac neopálite.

Členovia Tímu

žiak

Dominik

Mám rád autá. Rád si kreslím. Som budúci dizajnér.
žiak

Mirko

Mám rád šport. Rád hrám futbal. Som budúci právnik.
žiak

Tomáško

Mám rád ručné práce. Rád niečo vyrábam z dreva. Som budúci stolár.
žiak

Dominik

Mám rád všetko čo sa týka počítačov. Rád skladám PC. Som budúci IT špecialista.
žiak

Mariánko

Mám rád prírodu. Rád sa hrám s mojou mačkou. Som budúci zverolekár.
žiak

Erik

Mám rád prírodu. Rád jazdím na motorke. Som budúci IT špecialista.
učiteľ

Gabriela Smetanková

Milujem fyziku, hory, cestovanie spojené s poznávaním, jogu a kvalitnú čokoládu.
mentor

Štefan Oberta

Mojím relaxom je šport. Rád plávam hrám volejbal aj futbal. Ďalej veľmi rád navštevujem naše ,ale aj zahraničné hory. Veľmi ma zaujíma život cudzích kultúr.

Produkt

Z viac ako 20 nápadov rôznych produktov sme si nakoniec vybrali nápad so  svetelným, resp. farbu meniacim pohárom. Náš nápad sa páči aj nášmu mentorovi a jednoznačne dostal podporu od všetkých opýtaných v rámci prieskumu, ktorý sme si urobili návštevou domácností a materských škôlok.

Problém

Koľko krát ste sa popálili, keď ste sa príliš skoro napili vášho obľúbeného teplého nápoja? Mnoho krát, však? A tomuto bude od teraz koniec! Náš pohár vás totiž výraznou červenou farbou upozorní, keď je váš obľúbený nápoj ešte horúci a zároveň vám zmenou z červenej farby na zelenú napovie, že sa už bez rizika opálenia napiť môžete. Dobré, však? A to nielen pre maličkých ale aj pre dospelých. Ale to nie je jediná úloha nášho čarovného pohára. Výber meniacej sa farby z červenej na zelenú, nie je náhodný. Meniace sa farby totiž pomôžu rodičom, či pani učiteľkám v materských škôlkach, aj tých najmenších detí správne naučiť zareagovať pri prechádzaní cez cestu na svetelných križovatkách. S doplnením o ďalšiu farbu, náš pohár môže slúžiť na výučbu dopravnej výchovy. 

Prototyp

Exkurzie

Polycasa Slovakia, s.r.o., Žilina
Belt & Buckle, s.r.o., Žilina