Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.

Rozumiem Viac o používaní súborov cookie

Pin - pen

Gymnázium Milana Rúfusa, Žiar nad Hronom
,,Pin - pen" pri nástenke mať chcem! :)

Členovia Tímu

žiak

Sára

Som športový typ. Hrávam a venujem sa volejbalu, rada si ho zahrám, keď zvýši čas aj so svojimi kamarátkami. Vo voľnom čase chodievam do fitness centra. V škole ma najviac baví chémia a navštevujem aj chemický krúžok.
žiak

Lenka

Som všestranne zameraná. Venujem sa hraniu na klavír, veľmi dobre pečiem, o čom by vedela rozprávať nielen moja rodina, ale aj kamaráti. V škole ma najviac baví chémia a tiež navštevujem chemický krúžok.
žiak

Roman

Som rádioaktívne komunikatívny :). Pôsobím v študentskej rade a som aj predseda triedy. Spolupracujem s CVČ v Žiari nad Hronom a popritom stíham aj výučbu hry na gitare a spevu. Nemám problém sa zapojiť ani do kultúrneho diania v rámci našej obce. V škole sa zaujímam hlavne o dejepis a o občiansku náuku.
žiak

Jakub

Mojou srdcovou záležitosťou je basketbal. Tréningy sa striedajú so zápasmi, ale ak mi ostane voľný čas, buď si zapnem počítač, alebo si zájdem na dobrú rybačku. V škole ma baví biológia, chémia, a keďže som aj zručný majster aj technika.
žiak

Richard

Zaujímam sa o šport. Hrávam basketbal a môj voľný čas prevažne vypĺňajú tréningy. Rád sa hrám na počítači a objavujem nové veci. V škole ma baví najmä matematika.
učiteľ

Barbora Kinková

Svojmu super tímu som nielen triedna učiteľka, ale ich učím aj biológiu a chémiu. Tieto predmety som si vybrala práve preto, lebo v nich môžem veľa experimentovať. Vo voľnom čase sa venujem svojej rodine.
mentor

Igor Kazár

Som ochotný, trpezlivý a nápomocný :).

Produkt

Na začiatku sme mali veľa nápadov, ale postupne sme zisťovali, že niektoré by sa určite zrealizovať nedali. Nakoniec sme sa s naším tímom rozhodli pracovať na ,,špendlíkovom pere", ktoré sme si nazvali ,,pin - pen". Doviedla nás k tomu naša nástenka. Je z dreva a niekedy je nielen časovo náročné, ale aj mierne bolestné prerobiť ju. Zároveň sme si urobili aj menší prieskum na našej škole a myslíme si, že naše pero by naozaj našlo uplatnenie. 


Problém

Náš produkt rieši problém s nástenkami. Viaceré sú z nepoddajného materiálu a niekedy je naozaj náročné vymeniť, alebo aj pridať nový materiál na nástenku. Dopichané prsty a stratený čas. Ale na to môžete zabudnúť, sme tu my so svojím perom ,,pin - pen". Naše pero hravo zvládne ,,špendlíkovanie". Jednoducho prichytíte nový materiál a rýchlo vymeníte aj celú nástenku. Špendlíky sa ním samozrejme aj vyberajú. 

Prototyp

Exkurzie

Slovalco, a.s., Žiar nad Hronom
Nemak Slovakia s.r.o., Žiar nad Hronom