Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavení vášho prehliadača, súhlasíte s ich používaním.

Rozumiem Viac o používaní súborov cookie

Kno.no.

CZŠ Narnia, Banská Bystrica
Know north!

Členovia Tímu

žiak

Kika

Píše príbehy, spieva, počúva hudbu a popritom sa rada prechádza.
žiak

Paťo

Rád si zahrá floorball, číta knihy a surfuje po internete.
žiak

Vera

Rada číta, počúva hudbu a stále si kreslí (aj na matematike).
žiak

Dany

Rada športuje, sama aj so psíkom, zdravo varí a veľmi ju baví tvorivá práca na počítači.
žiak

Alžbet

Páči sa jej hra na husle, hudba je v jej živote dôležitá. Rada číta.
žiak

Adam

Rád číta, športuje, venuje sa škole a trávi čas na počítači.
učiteľ

Monika Perecárová

Miluje knihy, z ktorých rada číta sebe aj druhým, kávu v kaviarni s priateľmi, svoju rodinu. Rada brázdi krajinu na bicykli a tak sa stáva jej súčasťou.
mentor

Veronika Beličková

Veronika vedie podnikateľský inkubátor, kde sa stará o podnikateľské babätká. Doma má dve vlastné väčšie "babätká", s ktorými rada lyžuje, číta, cestuje.
mentor

Andrej Vojtáš

Andrej je nezávislý tvorca zmyslupných a inovatívnych príbehových počítačových hier. Najviac ma baví rozvíjať svoje schopnosti, a preto mám radosť, ak môžem druhých tiež povzbudiť k tomu, aby nečakali na niekoho, že im dovolí robiť to, čo ich baví a fascinuje, ale aby za tým odvážne vykročili sami.

Produkt

Kno.no je zariadenie, ktoré má pomáhať. Pomáhať ľuďom neistým, malým, či veľkým a predovšetkým nevidiacim zachovať správnu trasu popr. priamy smer. Tento problém sme sa rozhodli riešiť, pretože nevidiaci ľudia sú odkázaní na pomoc druhých ľudí alebo majú jednu funkčnú pomôcku - bielu paličku.

Problém

Neznáme miesta, neznáme cesty môžu vyvolať pocit neistoty. Tma - pre niektorých neustála tma, tento pocit iba znásobuje. Nevidiaci ľudia sa stretávajú denne s množstvom problémov, ktoré sú často pre nás vidiacich úplne bežnou záležitosťou. Po viacerých konzultáciách s nevidiacimi sme sa rozhodli zaoberať udržaním priameho smeru.

Prototyp

Exkurzie

Skype rozhovor s Mgr. Petrom Leckým, nevidiacim programátorom, Banská Bystrica